ema ja laps

Ema annab lapsele eluks kaasa töötavad suhtumised

Emana adusin ruttu vastutuse suurust. Kui sulle antakse tühi joonistuspaber ja sa selle lihtsalt täis sikerdad, siis see ei ole sinu parim töö… Nii on ka lastega. Sain aru, et mina, ema,  annan edasi suhtumise töösse, õppimisse, teistesse inimestesse, elusse ja suhtumise lapsesse endasse.

Piltlikult öeldes on laps väike kloon minu enda sisemaailmast. Kõik, mis on minus, on ka temas… See arusaamine hirmutas mind nii väga, et ruttasin ennast harima.

Ma ei soovinud luua siia maailma veel ühte katkist hinge, sest minu hing oli katki. Enne lapse sündi ei teadnud ma isegi päriselt, mis on armastus… Ma arvasin, et tean, aga võta näpust.

Nii et emana soovitan tõsiselt üle vaadata enda hinnangud ja arvamused ning küsida endalt: kas neid tasub paljundada?

Koduõpe sai väga reaalseks, sest taipasin, et iga õpetaja valab täpselt samuti oma arvamused ja uskumused minu lapse sisse.

Meie oma kodus häbistamist ei kasuta, kuid ometi kasutatakse seda meie asutustes. Liiga palju keelde kammitseb lapse loovuse ja paneb ta piltlikult öeldes purki.

Seega meie valisime rohkem vabadust tiibade sirutamiseks. Ühine õppimine on avardanud mind isegi rohkem kui minu last. Taipasin, et õpetamiseks pean loobuma õpetamisest ja olema SEE MUUTUS, MIDA MA ISE SOOVIN OMA LAPSES NÄHA.

Jah, kallid lugejad, ma hakkasin ka tervislikult toituma. Enda heaks ma seda teha ei viitsinud, kuid kuidas ma õpetan midagi, mida ma ise ei kasuta?

Õpeta alati seda, milles oled ise juba praktik.

Meie tegemiste videosid leiate Facebooki erinevatest kanalitest: Integreeritud õppimine, koduõpe ja mudilaste õpituba.

Muide, ballett edeneb meil imeliselt. Tantsime iga päev ja mina tunnen ennast aina ilusamana. Tütre silmad säravad nagu pärlid.

 


Olen kolme lapse ema, kes on pühendunud ema ametile, et kasvatada terviklikke ja õnnelikke lapsi. Minu hobiks on uurida, kuidas õpetada asju, mis oleks päriselt ka kasulikud. Panna kohtuma elu ja haridus. Samas olen elustiili muutuse teel, et olla enda lastele imeline eeskuju.

 

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar