Elagu september – peaaegu sügis!

Juba aastaid samastub mulle septembriga kas kooli minek või lasteaia algus või tööle minek. Et puhkus on läbi, vahelduva eduga ilmade poolest ka suvi on läbi. Hakkab järjekordne sügis oma töiste asjatoimetuste poolest.

 

Meie sügisene september on koduste toimetuste poolest üsna rahulik. Kodu on nii nagu ta on, mingeid suuri muudatusi ette ei võta. Väga tahaks tegelikult elutoas kardinad ära vahetada – kollased roheliste vastu – aga vaatan, millal ja kas üldse viitsin. Praegu on selline tunne, et kõik asjad on täpselt paigas.

Kuna meil on kodus koolieelik ehk viimast aastat lasteaialaps, siis mõtlesin, et oleks tore talle oma riidekapp osta. Selline kahe uksega, kitsamat sorti, riidepuutoru ja riiulitega. Nagu suurtel inimestel on.

Praegu on ta üleriided meie suures riidekapis ja tema teised särgid ja püksid ning pesu aga kõik kummutisahtlites. Tal on oma kummut. Ja nüüd see riidekapp ongi ainuke ese, mis mul nüüd meeles mõlgub. Eks paista millal, aga enda puhul tean, et mingite vajalike esemete leidmine on vaid aja küsimus. Vahel võtab ainult paar aastat aega, vahel aga järgmisel päeval leian kuskilt reklaamlehest sobiva asja ja juba tõttangi ostma. Eks siis ole näha.

Kuna ilmad on nagu nad on, kolisime vahepeal ka ema suvilast tagasi koju. Esiteks hakkas ta jälle tööl käima, ja teiseks jahedus. Ei ole ju tore jõuda peale tööpäeva väsinult suvilasse ja siis veel kütma hakata, et tuba soe oleks.

Suvel polnud muidugi midagi, puuküttega pliidil oli lausa kate peal, sest ei olnud vaja kütta. Suvilas on olemas ka väike elektripliit, millel saab kenasti toidu soojaks.

Eks muidugi on emal ka veidi kurb, suvila on tema jaoks teine kodu. Seal saab ta ju olla nii vabalt kui ise tahab. Mitte, et meie päris kodus ei saaks olla vabalt, aga siin oleme meie ka ja meie väikemees. Kõik sebivad õhtuti peale tööd kodus ringi, selline olmemüra taustaks. Suvilas aga rahu ja vaikus, ainult linnulaul…

Aga ega sügis pole nukrutsemise aeg. Hoolimata sügisesest ajast ja muutlikest ilmadest on minul plaanis septembris minna kahele teatrietendusele ja kahele sünnipäevale. Veel ootab ees ka iga-aastane lasteaiarühma koosolek. Tegemist on.

Ilusat sügise algust!

 


 

Olen väikese ühelapselise pere ema, peres kasvab 6aastane poeg. Veidi huvitavamaks võib olukorra teha see, et meiega koos elab ka minu pensionärist ema. Oleme väga ühtehoidev pere ja armastame teha paljusid asju alati koos.

0 Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

Kas soovid sõna sekka öelda?
Palun tee seda, sinu arvamus on tähtis!

Lisa kommentaar